Kosmos to temat, który fascynuje ludzi od momentu, gdy pierwsi ludzie spojrzeli w gwieździste niebo. Pragnienie poznawania wszechświata stało się źródłem wielu odkryć i wynalazków, dzięki którym dziś ludzkość może stawiać sobie nowe ambitne cele i wyzwania. Sto lat temu ludzie marzyli o locie na Księżyc, dziś ambicje ludzkości sięgają o wiele dalej. Szczególną grupą pasjonatów kosmosu są dzieci. Kosmos u dzieci rozbudza wyobraźnię i kreatywność, a ciekawość będąca domeną najmłodszych sprawia, że poznawanie kosmosu przez najmłodszych jest fascynującą przygodą.

Kolorowanka „Kosmiczna przygoda” to pasjonująca edukacyjna podróż do gwiazd. Na uczestników tej niezwykłej przygody czeka 14 zadań o zróżnicowanym poziomie trudności. Na kartach książeczki zamieszczone zostały zadania, które rozwijają spostrzegawczość, logiczne myślenie, kreatywność, a także umożliwiają rozwój zdolności manualnych poprzez rysowanie i kolorowanie obrazków. Strony kolorowanki wzbogacone zostały ciekawostkami o osiągnięciach człowieka w dziedzinie podboju i eksploracji kosmosu.

Kolorowanka powstała na bazie doświadczeń, wynikających z realizacji lekcji „Kosmiczna przygoda” i „Odyseja kosmiczna” w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców”.

Autor: Dawid Wiejata

Liczba stron: 20

Format: A4

Rok wydania: 2022

Jak zdobyć kolorowankę?

Kolorowanka “Kosmiczna przygoda”  jest dostępna na Allegro Charytatywni. 

Kliknij poniższy przycisk, by zakupić kolorowankę i wesprzeć akcję “Dzieci Uczą Rodziców”

Strony poglądowe kolorowanki