W najnowszej odsłonie akcji Dzieci Uczą Rodziców, z dumą przedstawiamy lekcję nr 7 o temacie zwierzęta domowe. To wyjątkowe podejście edukacyjne, które ma na celu zwiększenie świadomości zarówno u dzieci, jak i ich rodziców na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami domowymi.

Lekcja obejmuje szereg istotnych tematów, takich jak: znaczenie posiadania zwierząt domowych, odpowiedzialna opieka nad psami, kotami, małymi zwierzętami oraz zwierzętami egzotycznymi, a także wskazówki, jak bezpiecznie żyć ze zwierzakiem w domu. Poruszamy kwestie, skąd możemy mieć zwierzęta i dlaczego niektóre źródła nie są odpowiednie do adopcji zwierząt. W ramach lekcji przygotowaliśmy również serię zadań dla dzieci oraz dwa filmy edukacyjne. Zachęcamy do włączenia tej lekcji do planu nauczania i wspólnego odkrywania z dziećmi, jak ważna jest odpowiedzialność i empatia wobec naszych mniejszych braci.

Zagadnienia:

  1. Dlaczego chcemy i mamy zwierzęta domowe
  2. Psy jako zwierzęta domowe
  3. Koty jako zwierzęta domowe
  4. Małe zwierzęta domowe
  5. Egzotycznie zwierzęta domowe
  6. Jak bezpiecznie żyć ze zwierzakiem w domu?
  7. Skąd możemy mieć zwierzę?
  8. Skąd nie powinniśmy brać zwierząt?

Uważamy, że to doskonała okazja do przeprowadzenia wartościowych dyskusji na temat opieki nad zwierzętami oraz do włączenia się w naszą zbiórkę „Edukujemy i ratujemy”, mającą na celu wsparcie potrzebujących zwierząt.

W filmie przeznaczonym dla rodziców Izabela Sadowska – hodowca szpiców niemieckich oraz doświadczony wolontariusz w fundacji Uratuj Adoptuj Pokochaj dzieli się swoją wiedzą na temat zasad odpowiedniej opieki nad psami, a także obala popularne mity, które każdy opiekun czworonoga powinien znać.

Drugi film jest skierowany do dzieci. Nikodem Słowiński – technik weterynarii i wolontariusz tej samej fundacji opowiada o codzienności w pracy ze zwierzętami w schronisku, ukazując potrzebę miłości, opieki i zrozumienia, jakiej potrzebują te często zapomniane istoty.

Pragniemy również zaprosić do udziału w naszej zbiórce Edukujemy i ratujemy. Wspierając nas, pomagasz nam dotrzeć do większej liczby dzieci i rodziców z naszym przesłaniem. Każdy wkład przyczynia się do dalszego rozwoju naszych działań edukacyjnych oraz wsparcia dla zwierząt potrzebujących pomocy. Razem możemy dokonać zmiany, edukując kolejne pokolenia w duchu empatii i odpowiedzialności za naszych mniejszych braci.

Dzięki wspólnemu działaniu i wsparciu takich inicjatyw możemy nie tylko uczyć, ale także realnie wpływać na losy wielu zwierząt. To właśnie na nas dorosłych spoczywa obowiązek przekazania młodszym wartości takich jak empatia i odpowiedzialność. Stańmy się wzorem do naśladowania i pokażmy, jak ważna jest opieka nad zwierzętami, budując silne i pełne miłości relacje między dziećmi a ich zwierzęcymi przyjaciółmi.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/e6f4th