W ramach akcji edukacyjnej “Dzieci Uczą Rodziców”, prezentujemy krótki poradnik dotyczący bezpieczeństwa najmłodszych w sieci. Tym razem, w piątej lekcji zatytułowanej “Bezpieczny Internauta”, Nawiązaliśmy współpracę z Komendą Miejską Policji w Dąbrowie Górniczej. Efektem tej współpracy jest film, w którym Podkomisarz Damian Korczyński udziela cennych porad dzieciom na temat bezpieczeństwa w sieci.

W filmie, który powstał we współpracy z Komendą Miejską Policji w Dąbrowie Górniczej, Podkomisarz Damian Korczyński przekazuje istotne porady dla dzieci, ucząc je, jak unikać zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. Tematy poruszane w lekcji obejmują zasady bezpiecznego przeglądania stron internetowych, ochronę prywatności, rozpoznawanie potencjalnych zagrożeń oraz odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych.

Akcja “Dzieci Uczą Rodziców” stawia na interaktywne metody nauczania, które angażują zarówno dzieci, jak i rodziców. Nagranie filmu we współpracy z lokalną policją dodaje powagi przekazywanym treściom, ukierunkowanym na budowanie świadomości społeczności lokalnej w kwestii bezpieczeństwa online.