Pod koniec października 2023 roku, dziesięć wychowanek Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich wzięło udział w wyjeździe edukacyjnym dotyczącym ekologicznych form spędzania wolnego czasu. Wszystko za sprawą projektu realizowanego przez Fundację Dzieci Uczą Rodziców pn. „Ekologia bez barier”.

Dziewczęta, aby poznać tajniki ekologicznego wypoczynku wybrały się wraz z opiekunami na dwudniowy wyjazd do agroturystyki. Tam, oprócz poznania i praktykowania aktywnych form spędzania wolnego czasu, wzięły udział w warsztatach rozwijających umiejętności w zakresie pozyskiwania mleka – dojenie kozy oraz ekologicznego wyrobu serów i wędlin. Dowiedziały się jak dbać o zwierzęta oraz uprawy.

Uczestniczki wyjazdu chętnie również praktykowały aktywny wypoczynek. Zdobyły umiejętność jazdy konnej oraz poznawały okoliczną przyrodę podczas długich spacerów.

Wyjazd pozwolił dziewczętom zapoznać się w praktyce z ekologicznymi i aktywnymi formami wypoczynku, a także pozwolił zdobyć umiejętność przygotowania ekologicznych wyrobów z produktów wychodowanych i pozyskiwanych z własnych upraw i hodowli.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z wyjazdu.